Tre koppar choklad

15 av 6643
299759
Bok:Tre koppar choklad:Första svenska upplaga 2015 Bok Tre koppar choklad
Tre koppar choklad
Av: Santos, Care
Språk: Svenska
Hylla: Hce
Medietyp: Bok
Upplaga: Första svenska upplaga 2015
Förlag: Bonnier
Originaltitel: Desig de xocolata
Markerad betygsstjärna Markerad betygsstjärna Markerad betygsstjärna Markerad betygsstjärna Markerad betygsstjärna Markerad betygsstjärna Markerad betygsstjärna Omarkerad betygsstjärna Omarkerad betygsstjärna Omarkerad betygsstjärna
Inne: 3
Antal reservationer: 0
Innehållsbeskrivning
Sara är arvtagare till en av Kataloniens mest anrika chokladkonditorier. Hon äger en antik chokladkanna med en fascinerande historia. Aurora är tjänsteflicka i 1800-talets Barcelona, ändå är det hos henne chokladkannan hamnar. Mariana tvingas på 1700-talet kämpa för att inte förlora sitt livsverk när hennes man dör.

Här finns titeln:

Loading...

Andra titlar av samma författare

Liknande titlar

333794
Av: Nordenhök, Hanna
173186
Av: Rosman, Ann
136401
Av: Wästberg, Per
100344
Av: Rådström, Niklas
367549
11458
Av: Rosman, Ann
272627
Av: Webb, Katherine
269810
Av: Dueñas, María
328221
Av: Kahn, Jon
331736
Av: Correa, Armando Lucas
344616
Av: Skybäck, Frida
326236
Av: Gyasi, Yaa
69303
Av: Dietrich, William
343561
Av: Dahl, Kjell Ola
330634
Av: Douglas, Claire
335855
Av: Chase, Eve
303839
Av: Healey, Emma
306009
Av: Kline, Christina Baker
348269
Av: Nordbo, Mads Peder
319432

Om författaren

Loading...

Språk

Mer om titeln

Loading...